عوامل موثر بر قیمت سررسید

عوامل موثر بر قیمت سررسید

قیمت سررسید 1401 از معیارهای اساسی در انتخاب سررسید تبلیغاتی می باشد. تمامی افراد باتوجه به بودجه تبلیغاتی خود می توانند درست ترین انتخاب را در انتخاب سررسید اروپایی داشته باشند و در نتیجه انتخاب صحیح تبلیغاتی پربازده ارائه دهند. در این مقاله از وبلاگ سالنامه آینده در مورد مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سررسید صحبت خواهیم .

قیمت سررسید از معیارهای اساسی در انتخاب سررسید تبلیغاتی می باشد. تمامی افراد باتوجه به بودجه تبلیغاتی خود می توانند درست ترین انتخاب را در انتخاب سررسید اروپایی داشته باشند و در نتیجه انتخاب صحیح تبلیغاتی پربازده ارائه دهند. در این مقاله از وبلاگ سالنامه آینده در مورد مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سررسید صحبت خواهیم.

بر قیمت سررسید چه عوامل تاثیر گذار هستند؟

اگر قصد تهیه سررسید سال آینده را دارید، بهترین زمان را برای سفارش خود انتخاب نمایید و در بودجه خود با توجه با افزایش قیمت سررسید صرفه جویی کنید.

  • بخش اول سررسید ها معمولا شامل صفحات اولیه سررسید است. صفحاتی مقدماتی از متن اعلامی جزئیات زمانی سال نو، متن یا عکس های تبلیغاتی سفارش دهنده یا تصاویر زیبا و جذاب برای جلب توجه مخاطب می شود.
  • بخش دوم سررسیدها را صفحات داخلی آن تشکیل می دهد. در صفحات داخلی تاریخ هر 365 روز سال، رویدادها و مناسب ها و تعطیلات اخر هفته یا مناسبتی درج می شود. بنابر نیاز و سلیقه سفارش دهنده می توان از عناصر دیگری نیز در طراحی صفحات داخلی سررسید استفاده کرد.

در این دو بخش مواردی مانند: تیراژ چاپ سررسید، تعداد صفحات طراحی ،انتخاب ضخامت صفحات داخلی، نوع صحافی و پوشش جلد، همگی بر قیمت سررسید تاثیر گذار هستند. ادامه مقاله به بررسی دقیق تر هر کدام از این موارد می پردازیم.

تاثیر جلد بر قیمت سررسید

1- تاثیر جلد بر قیمت سررسید

در این بخش به برسی تاثیر جلد بر قیمت سررسید بپردازیم .جلدها معمولا مقوا یا کاغذهای چند لایه سخت و مقاومی هستند که توسط یک متریال پوشیده می شوند. روکش های بر اساس جنس و نوع مقاومتی که دارند قیمت گذاری می شوند. به عنوان مثال: روکش های چرم طبیعی و چرم مصنوعی، روکش گالینگور، روکش سلفونی، روکش جیر و اشبالت و …

  • جلد چرم طبیعی از گران ترین جلدهای سررسید است و اغلب برای سفارش های اختصاصی و تیراژ پایین استفاده می شود.
  • گالینگور با داشتن سختی و مقاومت بالایی که دارد اغلب برای سررسیدهای قطور مورد استفاده قرار می گیرد و جنس آن از پارچه یا مقوای سخت است.
  • جلد چرم مصنوعی نسبت به روکش های دیگر گران تر و نسبت به روکش چرم طبیعی ارزان تر است. این نوع جلد از تنوع رنگی بالایی برخوردار است و این ویژگی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.
  • جلد سلفونی را می توان ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین نوع جلد دانست که با استفاده از کاغذهای چند لایه یا مقوا به همراه یک روکش سلفوتی تهیه می شوند.
  • جلد جیر نیز از جمله روکش های چرم مصنوعی هستند که بر اساس کیفیتشان قیمت گذاری می شوند.

بیشتر بخوانید :همه چیز درباره سررسید اروپایی ، مزایا و کاربرد های آن

2- تاثیر صحافی بر قیمت سررسید

صحافی از دیگر عوامل موثر بر قیمت سررسید است. سررسیدها را می توان با صحافی های مختلف تولید کرد که از جمله این صحافی ها می توان به صحافی دوردوخت، فنری، کلاسوری و چسبی اشاره کرد. هر کدام از این صحافی ها بر اساس خصوصیاتی که ارائه می دهند دارای استحکام و مقاومت خاص خود هستند و بر همین اساس قیمت گذاری می شوند.

3- تاثیر قطع بر قیمت سررسید

ابعاد و اندازه های مختلف سررسید می تواند بر اساس نیاز مخاطب و سلیقه شما تعیین شود. ابعاد و اندازه های مختلفی مانند وزیری، اروپایی، پالتویی، رقعی، رحلی، جیبی و … وجود دارد که شما می توانید بر اساس بودجه خود یک اندازه را سفارش دهید.

تاثیر کاغذ بر قیمت سرررسید

4- تاثیر نوع کاغذ بر قیمت سررسید

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سررسید می توان به نوع کاغذ و کیفیت آن اشاره کرد. شما می توانید کاغذها را در گرماژ های مختلف و همچنین رنگ کرم و سفید سفارش دهید. کاغذها در جنس های مختلف مانند تحریر و گلاسه آماده می شوند. کاغذ نیز یکی از فاکتورهای مهم در کارایی سررسید محسوب می شود بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که از کاعذهای با کیفیت در سفارش خود استفاده کنید. کاغذ کرم معمولا هزینه بیشتری داشته و گرماژ بیشتر کاغذ موجب افزایش هزینه سالنامه نیز می شود.

5- تاثیر درج لوگو بر قیمت سررسید

برای درج لوگو و نام تجاری خود بر روی سررسیدها می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. برخی از این روش ها منحصرا برای یک نوع خاصی از جلدها استفاده می شود. از جمله روش های درج لوگو بر روی سررسید می توان به طلاکوب، داغکوب، نقره کوب، چاپ سیلک و غیره اشاره کرد. این لوگو یا آرم تجاری در مبحث ارائه هدایای تبلیغاتی بسیار مهم حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید :انواع کاغذ سررسید

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا