vaziri-00

آشنایی با سررسید وزیری ، انواع و کاربرد های آن

از رایج ترین و محبوب ترین انواع سالنامه می توان به سررسید وزیری اشاره کرد .قطع وزیر از قدیم در صنعت چاپ استفاده می شده که سایز مناسب آن از دلایل محبوبیت سررسید ویزیری است. با ما تا انهای این مقاله همراه باشید تا با این سالنامه بیشتر آشنا شویم.

از رایج ترین و محبوب ترین انواع سالنامه می توان به سررسید وزیری اشاره کرد .قطع وزیر از قدیم در صنعت چاپ استفاده می شده که سایز مناسب آن از دلایل محبوبیت سررسید ویزیری است. با ما تا انهای این مقاله همراه باشید تا با این سالنامه بیشتر آشنا شویم.

سررسید وزیری چیست ؟

سررسید وزیری چیست ؟

سررسید وزیری از انواع  بسیار پرکابرد و متداول سالنامه است. ابعاد این سررسید ۲۴×۱۷ سانتی متر بوده و تا حدودی شاید از سررسیدهای بزرگ محسوب می شود که معمولا از این ابعاد برای چاپ کتاب استفاده می شود.

این سالنامه را می توان از گزینه های همیشگی در میان انواع سالنامه در هنگام چاپ دانست. نوع کیفیت و جلد به کار برده شده در این مدل می تواند بسیار متنوع باشد و صحافی آنها به صورت دوخت و فنری قابل ارائه است که همین موضوع در قیمت آنها بی تاثیر نبوده و این سررسیدها را در قیمت های مختلفی می توان تهیه نمود.

انواع صحافی سررسید وزیری

انواع صحافی سررسید وزیری

صحافی نقش بسیار مهمی در زیبایی سررسید ایفا می کند و جلوه ای زیبا به آن ببخشد که در این بخش با برخی از آن ها آشنا می شویم.

صحافی کلاسوری:

در این مدل از سالنامه برگه های سررسید پانچ شده و به وسیله گیره های فلزی به جلد متصل می شوند. از مزایای آن می توان به افزایش راحت میزان برگه ها اشاره کرد.

فنری و فنر دوبل:

در این مدل از سررسید ها از رول های فنری بر روی برگه های پانچ شده سررسید به منظور یکپارچگی آن ها استفاده می شود که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

صحافی دوخت یا چسبی:

این شیوه صحافی رایج ترین مدل صحافی سررسید می باشد و در آن انتهای برگه های سررسید به یکدیگر دوخته و یا به وسیله چسب متصل می شوند و در آخر به جلد سررسید وصل می گردند. در این مدل صحافی بسته به مدت زمانی که برای دوخت و چسب زدن برگه ها و جلد صرف می شود، از استحکام بالا یا بسیار پایین برخوردار است.

جلد سررسید وزیری

  • چرم مصنوعی
  • چرم طبیعی
  • چرم ترمو
  •  کلاسه
  • سلفون مات
  • سلفون براق
  • گالینگور

کاربرد های سالنامه وزیری

کاربرد های سالنامه وزیری

سررسید های وزیری یکی از قطع های استاندارد و پرطرفدار از بین دیگر سررسید های تبلیغاتی است . این سالنامه ها به دلیل اندازه بزرگ و صفحات بزرگ و جادارتر آن دارای طرقداران زیادی هستند زیرا فضای نوشتن در آن ها بیشتر است و مخاطبان و استفاده کننده ها میتواند برای یادداشت های روزانه و یا دیگر کاربرد ها از آن ها استفاده کنند. همچنین فضای بیشتری برای چاپ تبلیغات در آن وجود دارد .

سفارش سالنامه وزیری

برای سفارش سررسید وزیری ابتدا با دیدن نمونه کارهای ما مدل مد نظر خود را انتخاب کنید. پس ارانتخاب مدل و تعداد سررسید کافی است با کارشناسان ما در سالنامه آینده تماس بگیرید تا شما را در ادامه ثبت شفارش راهنمایی کنند.

زمان مناسب سفارش

برای سفارش سررسید وزیری نیز مانند دیگر سالنامه ها لازم است در نیمه دوم سال اقدام به سفارش دادن کنید. سررسیدها محصول مناسبتی بوده و برای این که مشتریان بتوانند به موقع آن را تحویل بگیرند، لازم است سفارش خود را در زمان مناسبی ثبت کنند تا در کنار دریافت به موقع سفارش، خللی در کیفیت کار نیز وارد نشود. گفتنی است در صورتی که برای سررسیدها تیراژ بالایی مد نظرتان است، بهتر است در زودترین زمان ممکن سفارش خود را به ثبت برسانید.

 

بیشتر بخوانید :

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا