زمان مناسب سفارش سررسید و فواید آن

زمان مناسب سفارش سررسید

از دغدغه های سفارش دهنده،دریافت به موقع سررسید تا قبل پایان سال است. لذا با توجه به حجم سفارشات، زمان مناسب سفارش سررسید در نظر گرفته میشود.

از دغدغه های اساسی سفارش دهندگان سررسید ،  دریافت به موقع سرررسید تا قبل پایان سال است. تاخیر در سفارش سررسید موجب دیر تر آماده شدن سررسید شود و دربرخی موارد سفارش دهنده مجبور شود هزینه بیشتری را به دلیل افزایش قیمت کاغذ و خدمات آن پرداخت نماید. در این مقاله از سایت سالنامه آینده قصد داریم در مورد زمان مناسب سفارش سررسید و فواید آن صحبت کنیم .

The right time to order the due date and its benefits

فواید سفارش به موقع سررسید

از فواید سفارش به موقع سررسید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- اثر بخشی بیشتر

پایان سال زمان مناسبی برای دریافت سررسید است. لذا اگر سررسید دیرتر بدست مخاطب برسد ممکن است برای او کاربردی نداشته باشد . سررسید هدیه هرچه قدر هم که زیبا و با کیفیت باشد، در صورتی که دیر به دست مخاطب برسد، ممکن است شانس خود برای استفاده شدن را از دست بدهد.

2- صرفه جویی در هزینه ها

با نزدیک شدن به سه ماهه چهارم و روزهای پایانی سال، به دلیل افزایش تقاضا قیمت کاغذ، خدمات چاپی و سایر ملزومات تولید سررسید سیر صعودی به خود می گیرد.

3- افزایش گزینه ها

در روزهای پایانی سال،  اغلب تولید کنندگان سررسید بسیاری از مدل های خود را به فروش رساندند، پس ثبت سفارش برخی از مدل های تولید شده و سفارشات مربوط به این مدل ها پذیرفته نمی شود. لذا خریدارای که به موقع نسبت به ثبت سفارش خود اقدام می کنند، گزینه هایی بیشتری برای انتخاب کند.

4- پرداختن بیشتر به جزئیات

در صورتی که  سفارش سررسید در زمان مناسب صورت نپذیرد ممکن است سفارش دهنده مجبور باشد برخی از انتخاب ها جهت اختصاصی کردن سررسید را تغییر داده و حتی گاهی حذف نماید.

5- دریافت به موقع سفارش

اغلب تولید کنندگان معتبر در هفته های پایانی سال برخی سفارشات را نمی پذیرند. زیرا متعهد به انجام  به موقع سفارش مشتریان می باشند  و ترجیح می دهند به جای اخذ سفارش جدید سفارشات قبلی خود را به انجام برسانند.  اما برخی از تولید کنندگان این نوع از سفارشات را پذیرفته و با تاخیر در تحویل، و یا نداشتن کیفیت لازم سفارش دهنده را با مشکل مواجه می کنند. لذا بهتر است سفارش دهنده جانب احتیاط را رعایت کرده و با ثبت سفارش به موقع به خصوص برای شرکت هایی که تیراژ بالایی دارند،  با خیال آسوده و با قیمت مناسب تر و کیفیت بهتری سررسید خود را دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره سررسید اروپایی ، مزایا و کاربرد های آن

زمان مناسب سفارش سررسید

زمان مناسب سفارش سررسید 1404

وقت سفارش به تیراژ کار و ویژگی های سفارش مورد نظر بستگی دارد ولی غالبا از اواخر آذر و یا  اوایل دی ماه ثبت سفارش آغاز می شود که البته این امر در صورتی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویم سال و مجوزات لازم را صادر کرده باشد.

1- زمان سفارشات با تیراژ بالا

وزارت ارشاد هر ساله در اواخر مهر یا اوایل آبان، تقویم رسمی سال بعد و فهرست مناسبت ها  و جدول ضمیمه مناسبت های تقویم و سررسید را منتشر می کند. پس چاپ سررسید قبل از این تاریخ امکان پذیر نیست. با این حال مشتریانی  که تیراژ سررسید آنها بالاست مانند بانک ها، بیمه ها، شرکت های صنعتی بزرگ و  . . .  اغلب از شهریور و مهر هر سال، مقدمات سفارش خود را پیش بینی کرده و حتی فرایند چاپ را آغاز می کنند.

اقدام زود هنگام این نوع شرکت ها برای سفارش سررسید به آنها این امکان را می دهد تا مناسب ترین تولید کننده سررسید را با توجه به شرایط خود پیدا کنند، با دقت کافی به طراحی و جزئیات سررسید خود بپردازند، هزینه های خود را کاهش دهند .

2- زمان مناسب سفارشات بزرگ و متوسط

تولید کنندگان معتبر سررسید معمولا زمانی را برای رونمایی از محصولات خود در نظر میگیرند که این زمان معمولا  اواسط آذر ماه یا  اوایل دی ماه می باشد که همزمان با شروع نمایشگاه چاپ یا تبلیغات است و با حضور در این نمایشگاه شروع رو نمایی از سررسیدهای جدید هر سال خود را آغاز می کنند.

چنانچه سفارش شما دارای مقیاس بزرگ یا متوسط است و در عین حال مشخصات از پیش تعیین شده ای را برای سررسید خود در نظر ندارید و  تمایل دارید مدل سررسید خود را از میان مدل های سال جدید ارائه شده توسط تولید کنندگان انتخاب کنید، بهتر است تا زمان رونمایی شرکت های بزرگ تولید کننده سررسید از مدل های خود صبر کنید.

3- زمان مناسب سفارشات کوچک

گرچه سفارشات کوچک سررسید را حتی می توان در روزهای پایانی سال ثبت نمود اما این موضوع هرگز توصیه نمی شود. موکول کردن سفارش به پایان سال باعث می شود، گزینه های شما محدود شده و همچنین سررسید زمانی به دست شما برسد که پخش کردن آن در میان افراد مورد نظر مشکل باشد. توصیه ما بر این است که سفارشات کوچک خود را در اولین زمان ممکن پس از بررسی مدل ها انجام داده و هرگز آن را به روزهای پایانی سال موکول نکنید.

بیشتر بخوانید :همه چیز درباره سررسید اروپایی ، مزایا و کاربرد های آن

 

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا