آشنایی با انواع جلد سررسید

آشنایی با انواع جلد سررسید | اهمیت جنس جلد سررسید

چرم مصنوعی مشابه چرم طبیعی است با این تفاوت که قیمت چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی بسیار کمتر است و جنس چرم مصنوعی نسبت به سایر جنس جلدهای سررسید از تنوع رنگ و طرح بیشتری برخوردار است .

سررسید ها همواره از رایج ترین هدایای تبلیغاتی شرکت ها بوده اند. از جمله مواردی که هنگام سفارشی سازی سررسید با ید به آن دقت کنید ، جنس جلد آن است. در این مقاله برای آشنایی بیشتر و کمک به شما عزیزان در انتخاب بهتر به معرفی انواع جلد سررسید می پردازیم.

اهمیت جنس جلد سررسید

برای اینکه یک سررسید تاثیر تبلیغاتی خوبی داشته باشد نمای سررسید بسیار حائز اهمیت است.  از مهمترین مواردی که مشتریان در انتخاب سررسید بسیار به آن اهمیت می دهند جلد سررسید است. که باید در انتخاب آن دقت لازم را کنید . علاوه بر این جنس جلد سالنامه روش حک لوگو بر سررسید را مشخص می کند.

 

آشنایی با انواع جلد سررسید

انواع جلد سررسید به شرح زیر اند:

جلد چرم مصنوعی

چرم مصنوعی مشابه چرم طبیعی است با این تفاوت که قیمت آن نسبت به چرم طبیعی بسیار کمتر است و جنس چرم مصنوعی نسبت به سایر جنس جلدهای سررسید از تنوع رنگ و طرح بیشتری برخوردار است .
عموما تولید کنندگان سالنامه، مدل های به روز چرم مصنوعی را برای تولید سالنامه های عمومی خود به کار می برند ولی شرکت ها نیز می توانند برای سفارش اختصاصی سررسید با تیراژهای بالا ( عموما از 1000 عدد بیشتر ) از طرح و رنگ دلخواهشان ( رنگ سازمانی شرکتشان ) استفاده کنند.

تنوع بالای رنگ، قیمت مناسب و استفاده از بافت های ریز و درشت و نیز امکان انتخاب براق یا مات بودن جنس چرم مصنوعی سبب شده است تا چرم مصنوعی به عنوان بیشترین جنس در تولید جلد سررسید و سالنامه انتخاب شود.

جلد جیر

جلد جیر از نظر ظاهر بسیار شبیه به جیر طبیعی است و قابلیت رنگ کردن دارد ، از تنوع بالایی برخوردار است. جلد جیر به دلیل ظاهری فانتزی دارای طرفداران زیادی در میان افراد می باشد.

کیفیت جنس جیر برای مصرف کننده نهایی قابل ارزیابی نمی باشد، اما یکی از فاکتورهای جیر با کیفیت ، میزان تراکم پرزهای آن است.یعنی هرچقدر تراکم پرزهای جیر مصنوعی بیشتر باشد، کیفیت آن مرغوب تر است و بالعکس.

آشنایی با انواع جلد سررسید

جلد ترمو محبوب ترین جلد سررسید

ترمو یا همان ترمو چرم نوعی چرم مصنوعی است با این تفاوت که ترمو از چرم مصنوعی کمی نازکتر بوده و کیفیت بالاتری دارد . البته قیمت ترمو نیز نسبت به چرم مصنوعی بیشتر است. تفاوت عمده ترمو و چرم مصنوعی در این است که ترمو نسبت به حرارت واکنش نشان می دهد و تغییر رنگ می دهد. از همین قابلیت جهت درج لوگو به صورت داغکوب روی جلد ترمو استفاده می شود.

مهمترین عامل بررسی کیفیت ترمو ، میزان تغییر رنگ آن هنگام داغی خوردن است . بنابراین اگر ترمو بی کیفیت باشد بعد از داغی خوردن کمتر تغییر رنگ داده و جلوه لوگو یا طرح داغی خورده روی جلد کمتر می شود.

جلد گالینگور

گالینگور یک لایه کاغذی است که روی آن پی وی سی لمینیت می شود و از نظر بافت ، رنگ و کیفیت تنوع زیادی دارد.ضخامت گالینگور نسبت به چرم و ترمو کمتر بوده ( نازکتر می باشد ) و به دلیل سازگاری با انواع چسب ، در تولید جلد سررسید و سالنامه استفاده می شود.

جلد چرم طبیعی

چرم طبیعی به دلیل دشواری عملیات تولید و هزینه بالا برای سفارش های سررسید با تیراژ بالا استفاده نمی شود . با این حال اگر دنبال سفارش سررسید لوکس می باشید می توانید از چرم طبیعی برای جلد سررسید به همراه پلاک فلزی استفاده کنید.

در صورت استفاده از چرم نا مرغوب ، امکان پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ جلذ سررسید وجود دارد، همچنین چرم طبیعی نامرغوب ممکن است بعد از مدتی خشک و کشیده شود و حتی ترک بخورد.

امدواریم مقاله آشنایی با انواع جلد سررسید به شما در انتخاب بهتر جلد برای سررسید سفارشی کمک کرده باشد. در صورت بروز سوالات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در سالنامه آینده تماس بگیرید.

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا