banner

آشنایی با انواع فرمت های رایج تاریخ سررسید

انواع فرمت تاریخ سررسید سررسید عبارتست از طراحی صفحات سالنامه بنا بر نیاز یا سلیقه مشتری به صورت سررسید روز شمار، هفتگی، ماه شمار و..

فرمت تاریخ سررسید عبارتست از طراحی صفحات سالنامه بنا بر نیاز یا سلیقه مشتری به صورت سررسید روز شمار، سررسید دو روز شمار، سررسید هفتگی، سررسید ماه شمار . در این مقاله از سایت سالنامه آینده در مورد انواع فرمت تاریخ سررسید صحبت خواهیم کرد.

انواع فرمت تاریخ سررسید

سررسید روز شمار

در سررسید روز شمار ، هر روز از هفته در یک صفحه نمایش داده می شود. در این نوع طراحی، فضای یادداشت بسیار زیادی برای یادداشت در هر روز سالنامه وجود دارد. لذا این نوع سررسید برای یادداشت مسائل روزانه بسیار کاربرد دارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که سررسید روزشمار به لحاظ تعداد کاغذ حجیم بوده و ممکن است حمل آن توسط کاربر دشوار باشد. به این نوع سررسید، روزشمار ” پنجشنبه و جمعه جدا ” نیز گفته می شود.

سررسید روزشمار ” پنجشنبه و جمعه با هم “

از آنجا که برای بسیاری از کاربران، روزهای پنجشنبه و جمعه روز کاری محسوب نمی شود، لذا یادداشت چندانی نیز در این دو روز صورت نمی گیرد. به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان، سررسید روزشمار خود را بصورت ” پنجشنبه و جمعه با هم ” تولید می کنند. با این روش، علاوه بر حفظ کاربرد، سالنامه خروجی به لحاظ حجم کاغذ سبکتر بوده و به دلیل مصرف کاغذ کمتر کمی ارزانتر خواهد بود.

سالنامه روز شمار ( پنجشنبه و جمعه با هم ) متداولترین نوع سالنامه موجود در بازار است، علت این امر هم  تقاضای مشتریان می باشد.

سررسید دو روز شمار

در این نوع از طراحی، هر صفحه حاوی دو روز از هفته است. لذا هر هفته در سه صفحه گنجانده می شود. توجه داشته باشید که چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در یک صفحه قرار می گیرد. حجم این نوع از سرررسید نسبت به سررسید روز شمار کمتر است. در عین حال برای هر روز  به اندازه نیمی از صفحه جای یادداشت وجود دارد.می توان در آخر سررسید از یادداشت نیز استفاده کرد.

سررسید هفته شمار (دستیار)

در این نوع سررسید ، هر هفته در یک صفحه چاپ می شود. حجم سررسید طراحی شده به این روش کم و جای یادداشت آن نیز در عین حال کم است. در این نوع سررسید معمولا به قسمت انتهایی آن یادداشت اضافه میکنند. این نوع سررسید برای افرادی که به یادداشت بیشتری نیاز دارند استفاده میشوند. 

سررسید هفته در دو صفحه

در این نوع از طراحی، هر هفته به دو بخش 3 روز و 4 روزه تقسیم شده و در دو صفحه روبروی هم قرار می گیرد.

در سالنامه هفته در دو صفحه ، صفحه اول شامل روز های شنبه ، یکشنبه و دوشنبه می باشد و صفحه دوم شامل روز های سه شنبه ، چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه می باشد.

سررسید ماه شمار

در سررسید ماه شمار ، هر ماه در یک صفحه چاپ می شود. این نوع از سررسید به لحاظ یادداشت نویسی کاربرد چندانی ندارد. اما مزیت این نوع سررسید این است که با یک نگاه کل ماه را مرور نمود. در این نوع سررسید معمولا به قسمت انتهایی یادداشت اضافه میکنندو اصطلاحا سررسید یادداشتی می باشد.

سررسید یک ماه در دو صفحه :

در این نوع از طراحی، هرماه به دو بخش تقسیم شده و در دو صفحه روبروی هم قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید :آشنایی با سررسید اروپایی

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا